Tajna Vineyards & Winery

Navštívte rodinné butikové vinárstvo Tajna

Rodinné butikové vinárstvo

Tajna Vineyards & Winery

„Víno je vášeň. Je to rodina a priatelia. Je to teplo srdca a štedrosť ducha. Víno je umenie. Je to kultúra. Je to esencia civilizácie a umenia žiť.“ (Robert Mondavi)

Veríme, že vinárstvo TAJNA VINEYARDS & WINERY bude pre vás láskou na prvý pohľad. Veríme, že malebné vinárstvo a rozprávkové vinice splnia sen nielen milovníkom kvalitného vína a gastronómie, ale aj milovníkom prírody a života.

V kombinácii s pohodlným ubytovaním vo Wine apartments, len 7km od vinrástva si nájdete ideálne miesto pre relax a výnimočné zážitky v prekrásnom vinohradníckom regióne.

Spoznajte celý príbeh rodinného vinárstva Tajna.

O vinárstve a vínach Tajna

„All you need is love and a bottle of Tajna wine.”

Rodinné butikové vinárstvo Tajna sa nachádza v malej dedinke Tajná, v Nitrianskej vinohradníckej oblasti a Vrábeľskom vinohradníckom rajóne.  Základom zrodu vinárstva so srdcom a dušou bola túžba po realizácií sna zdieľaného rodinou a láska k prírode. Od roku 2011, kedy dve rodiny – Demešová a Striešková, vysadili vlastné vinohrady, budujú vzťah k pôde, prostrediu a životu v ňom.

...zobraziť viac

Rodinná väzba s regiónom a vášeň pre jedinečnosť vytvárajú tajomstvá tohto miesta. Každá fľaša ich vína odzrkadľuje harmóniu prírody, organický prístup a svedomitú prácu. Jedinečnosť každého ročníka a odrody zachovávajú profesionalitou a používaním najnovších technológií pri výrobe vína.

Na 25 ha vinohradov nájdete tradičné odrody regiónu ako Rizling Vlašský, Sauvignon, Müller Thurgau, Pinot Blanc a Pinot Noir  ale aj odrody, ktoré sú viac medzinárodne známe ako Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. S láskou a vášňou tvoria spomínané rodiny majstrovské diela. V každom víne sa snažia zachovávať jeho odrodový charakter a zároveň ho spraviť výnimočným.

Víno z tohto butikového vinárstva je určené pre náročnú klientelu. Jeho hrozno pochádza iba z vlastných viníc, zo špecifických pôdnych a klimatických podmienok a je spracované s dôrazom na kvalitu, nie kvantitu. Vo vinici v Tajnej dozrieva hrozno na veľké a výnimočné vína. Organickým a ekologickým prístupom k vinohradu podporuje vinárstvo rozmanitosť života a mikro života vo vinohrade, a harmóniu chutí a vôní  vo vínach. Ich včely, ktoré sú mimoriadne citlivé na čistotu prostredia, sú indikátormi čistoty, sviežosti a radosti.

zobraziť menej

Ekologický vinohrad a láska k prírode

Príroda dáva vinárstvu dokonalý produkt vo forme hrozna a vinárstvo jej to chce neustále odplácať. Ekologickým prístupom k vinohradu tvorí Tajna Vineyards & Winery víno bez rezíduí po chemických prípravkoch, minimálne zaťažujú životné prostredie a budujú prirodzenú imunitu vinohradov. Investujú do kvality, nielen prostredia ale aj produktu, ktorý ponúkajú zákazníkom.

Vinohrady vo Wine apartmánoch

Degustáciu vína môžete zažiť aj priamo v našich kúzelných Wine Apartments, ktorých zariadenie s jedinečným a harmonickým provance dizajnom a pohodová atmosféra vás prenesú priam uprostred vinohradov. Atmosféru elegantného provance vidielu si tak vychutnáte do posledného dúšku. 

Víno Tajna si môžete objednať pohodlne online

Eshop Tajna

Write a review